Eesti ja Kasahstani pealinnade vene draamateatrid alustavad koostööd näituseprojektiga

Laupäeval, 2. märtsil, kell 17.30 Astana Vene Draamateatri fuajees avatakse Eesti Vene Teatri 75. aastapäevale pühendatud fotonäitus “Teatrihetked”.

Näitus räägib teatrimaja siseelust, fotod viivad kulisside taha ja näitavad teatrielu sellisena, nagu publik seda kunagi ei näe. Keskendutakse elavatele, mittetseremoniaalsetele kaadritele siseruumidest, mis on tavaliselt võõraste pilkude eest varjatud.

Teatri eri osakondade töötajad pildistasid mitme hooaja jooksul ise neid ümbritsevaid asju, detaile, hetki, mis on osa nende igapäevatööst ja moodustavad koos selle, mis teater nende jaoks on. Fotodel on kujutatud nii teatri igapäevaelu koos rõõmude ja raskustega kui ka teatriinimesed.

Näitus demonstreerib, kui palju inimesi on kaasatud etenduse loomise protsessi, kus iga inimene on oluline ja vajalik. Need on teatri tõelised saladused ja varjatud elu. See on kaleidoskoop hullumeelsest maailmast, milles me elame, ja sellest, mis juhtub kuni eesriide avanemiseni. Lõppkokkuvõttes annab näitus aimu sellest, millest teater on tehtud ja mis täidab selle hoone iga minut tähendusega.

 

Näituse töödes kasutati fotograafia erilist kunstižanri – lomograafiat. See tehnika ei eelda teravat fookust, fototöötlust ega digitaalset töötlemist, vaid säilitab esmapilgu puhtuse ja spontaansuse. Fototööd peegeldavad emotsionaalselt ausat ja siirast pilti teatrielust.

Näituse avamine tähistab kahe riigi pealinnade vene draamateatrite koostöö algust. Projekti toetab Eesti Suursaatkond Astanas. Avamisest võtab osa Eesti erakorraline ja täievoliline suursaadik Kasahstanis Toomas Tirs.

 

Lisainformatsioon:

Eesti saatkond Astanas

+7 71 72 240 280

[email protected]