Suursaadik


Eesti Vabariigi suursaadik Toomas Tirs Kasahstani Vabariigis, Kirgiisi Vabariigis, Tadžikistani Vabariigis, Türkmenistanis ja Usbekistani Vabariigis

Toomas Tirs asus tööle Välisministeeriumis 2007. aastal Poliitikaosakonda Lõuna-Kaukaasia riikide lauaülemana. 2009. aastal alustas Toomas Tirs tööd Brüsselis, kus ta oli neli aastat lauaülem Eesti Alalises esinduses Euroopa Liidu juures kaubanduspoliitika ja Transatlantiliste suhete valdkonnas. Toomas Tirs jätkas tööd lauaülemana Välisministeeriumis välismajanduse ja arengukoostöö osakonnas, kaubanduspoliitika ja majandusorganisatsioonide büroos 2013.-2014. ja jälle 2015. aastal. Vahepeal, töötas Toomas Tirs rahvusliku eksperdina Läti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise sekretariaadis. Aastatel 2016-2018 töötas ta Riigikantseleis Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise logistikajuhina.

Aastatel 2018-2021 oli Toomas Tirs erakorraline ja täievoliline suursaadik Belgia Kuningriigis ja Luksemburgi Suurhertsogiriigis. Lisaks täitis ta Alalises esinduses EL juures haldusküsimuste asejuhi ülesandeid.

Suursaadik Tirs on enne Välisministeeriumisse tööle asumist töötanud aastatel 1995-1999 Eesti Telefon ASis (nüüd Telia Eesti) juhtide arenduse projektijuhina ning personalidirektorina. 1999. kuni  2007. aastani oli ta konsultant ja koolitaja Goldratt Baltic OÜs ning andis kursuseid projektijuhtimise lektorina Estonian Business Schoolis ja IT Kolledžis.

Toomas Tirsil on magistrikraad ärijuhtimises Tartu Ülikoolist strateegilise juhtimise erialal (Cum Laude) ning bakalaureuse kraad (Magna Cum Laude) University of Wisconsin-Eau Claire ärijuhtimise erialal.

Suursaadik Toomas Tirs andis üle oma volikirjad Kasahstani Vabariigi presidendile Kassõm-Žomart Tokajevile 8. septembril 2021, Tajikistani Vabariigi presidendile Emomali Rahmonile 3. novembril 2021, Usbekistani Vabariigi välisministrile Abdulaziz Kamilovile 25. novembril 2021, Kirgiisi Vabariigi presidendile Sadõr Žaparovile 15. märtsil 2022 ja Türkmenistani parlamendi alamkoja (Medžlis) esinaisele Gülšat Mämmedovale 8. detsembril 2022. aastal.

Suursaadik Tirs räägib eesti, inglise, vene, prantsuse, läti ja soome keelt. Tema huvialad on rahvatants, ujumine ja ta on AIESEC Alumni.

Toomas Tirs on abielus Gunda Tirega, peres on kolm last.