ELi suursaadikute delegatsioon külastas Atõraud

ATÕRAU, KASAHSTAN. 10. novembril viibisid Atõraus ühisvisiidil Euroopa Liidu ning EL-i liikmesriikide suursaadikud, sh Eesti suursaadik Toomas Tirs. Visiidi eesmärk oli lähemalt tutvuda Lääne-Kasahstani regiooniga ning kohtuda kohalike võimude, akadeemia ja kodanikuühiskonna esindajatega, noorte ja ettevõtetega.

Lisaks Astanale toimus sel aastal Euroopa filmifestival Atõraus, kus linastus kuus EL-is valminud Euroopa filmi. Visiidi kulminatsiooniks oli festivali avamine Moonika Siimetsa filmiga „Seltsimees laps“. Tervituskõne pidas suursaadik Tirs.

 

Kohtumisel Atõrau oblasti akimi hr Serik Šapkenoviga anti suursaadikutele teavet naftarikka piirkonna ja selle arenguperspektiivide kohta. Arutelus puudutati majandusarengu ja võimaliku koostöö küsimusi rohelise energia, põllumajanduse, veemajanduse ja hariduse valdkonnas. Lisaks kohtuti inimõiguste ja keskkonnakaitse aktivistidega, naftatootmis- ja teenindusettevõtete esindajatega ning peeti traditsioonilises “saadikute kohviku” formaadis kohtumine kohalike noortega Atõrau Riiklikus Ülikoolis.